Rodzaj studiów - studia uzupełniające,
Tytuł zawodowy - licencjat,
Tryb studiów - niestacjonarne.
Rodzaj studiów - studia uzupełniające,
Tytuł zawodowy - licencjat,
Tryb studiów - niestacjonarne.
STUDIA UZUPEŁNIAJĄCE
- Studia uzupełniające na kierunku Pielęgniarstwo kierowane są dla osób już pracujących w zawodzie pielęgniarki bądź pielęgniarza, ale posiadających tylko wykształcenie średnie. Studia pomostowe stwarzają możliwość podniesienia kwalifikacji przez pielęgniarki i pielęgniarzy na każdym etapie realizacji praktyki zawodowej. Stanowią one propozycję uzupełnienia kompetencji pielęgniarek/pielęgniarzy dyplomowanych i pozawalają tej grupie uzyskać tytuł licencjata pielęgniarstwa.
- Warunkiem podjęcia nauki na studiach pomostowych jest posiadania prawa wykonywania zawodu lub ograniczonego prawa wykonywania zawodu.
STUDIA DLA ABSOLWENTÓW - POZIOM ABCD
Studia przeznaczone są dla absolwentów (w nawiasie podano ilość semestrów studiów po odpowiedniej szkole):
- poziom A – 1 rok/2 semestry - dla absolwentów 5 letnich liceów medycznych
- poziom B – 1,5 roku/3 semestry - dla absolwentów 2 letnich medycznych szkół zawodowych
- poziom C – 1 rok/2 semestry - dla absolwentów 2,5 letnich medycznych szkół zawodowych
- poziom D – 1 rok/2 semestry - dla absolwentów 3 letnich medycznych szkół zawodowych
Studia trwają w zależności od typu ukończonej szkoły średniej od 2 do 3 semestrów. Łączna liczba godzin w toku studiów jest zróżnicowana ze względu na poziom i tak:
- poziom A - 1150 godzin,
- poziom C - 2410 godzin,
- poziom D - 1984 godzin.
Studenci studiów pomostowych uzyskają zaliczenie części zajęć praktycznych i praktyk zawodowych po dostarczeniu udokumentowania okresów zatrudnienia w zakładach opieki zdrowotnej oraz poświadczeniu ukończenia doskonalenia zawodowego (specjalizacja i kursy kwalifikacyjne). Limit zwolnienia z odbywania praktyk nie może przekraczać 50 procent ogółu praktyk.
TYTUŁ LICENCJATA I DYPLOM PIELĘGNIARSKI UZNAWANY W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ
ABSOLWENCI WSPS OTRZYMUJĄ TYTUŁ LICENCJATA I DYPLOM PIELĘGNIARSKI UZNAWANY W KRAJACH UNII EUROPEJSKIEJ.
- W wyniku kształcenia absolwent będzie przygotowany do realizacji zadań zapobiegawczych, diagnostycznych, leczniczych i rehabilitacyjnych oraz zadań z zakresu promocji zdrowia w stosunku do zdrowych, chorych i niepełnosprawnych, organizacji procesu pielęgnowania w oparciu o podstawowe teorie pielęgnowania i standardy zawodowe, rozpoznawania i oceny warunków i potrzeb zdrowotnych oraz problemów pielęgnacyjnych, komunikowania się z pacjentami i współpracownikami, udziału w prowadzeniu badań naukowych z zakresu pielęgniarstwa.
- Zajęcia odbywają się w czasie zjazdów sobotnio-niedzielnych, w razie potrzeby istnieje także możliwość zjazdów w piątki.
- Wiadomości i umiejętności zdobyte w czasie studiów umożliwiają podjęcie pracy w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej; zakładach ochrony zdrowia, zakładach opiekuńczo-pielęgnacyjnych, zakładach usprawnienia leczniczego, zakładach pracy chronionej, zakładach opieki społecznej, zakładach podstawowej opieki zdrowotnej, zespołach pielęgniarstwa środowiskowego i rodzinnego.
DOKUMENTY WYMAGANE DO PRZYJĘCIA NA KIERUNEK PIELĘGNIARSTWO POMOSTOWE
STUDIA "POMOSTOWE" płatne: PODANIE DO REKTORA O PRZYJĘCIE NA STUDIA - POBIERZ 241.97 KB
Dodatkowe dokumenty wymagane w dniu zapisu na studia:
- Kserokopia świadectwa dojrzałości (oryginał do wglądu) lub świadectwa maturalnego uzyskanego za granicą kraju przetłumaczonego na język polski przez tłumacza przysięgłego (zalegalizowane i opatrzone apostille),
- Kserokopia świadectwa ukończenia szkoły średniej w przypadku nowej matury (oryginał do wglądu),
- 1 aktualna fotografia formatu 35x45mm zgodna z wymogami obowiązującymi przy wydawaniu dowodów osobistych,
- Zdjęcie w formie elektronicznej zapisane na płycie CD/DVD w formacie JPG o wymiarach 236x295 pikseli, rozdzielczość 300 piks/cal (identyczne ze zdjęciem w formie papierowej),
- Zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do podjęcia studiów na wybranym kierunku. Skierowanie można odebrać w Kancelarii WSPS przed zgłoszeniem się na badanie do lekarza medycyny pracy - Skierowanie - Pielegniarstwo 309.05 KB
- Kserokopia dyplomu pielęgniarza/pielęgniarki (oryginał do wglądu),
- Aktualne zaświadczenie o zatrudnieniu (do ewentualnego zwolnienia z praktyk zawodowych),
- Kserokopie: zaświadczeń ukończonych kursów kwalifikacyjnych i specjalizacji (oryginały do wglądu),
- Kserokopia aktualnego prawa wykonywania zawodu pielęgniarza/pielęgniarki (oryginał do wglądu) – dotyczy osób posiadających w/w dokument,
- Deklaracja płatności czesnego875,18 KB możesz wypełnić on-line i wydrukować lub zapisać - wypełnić i wydrukować.
- Klauzula RODO 201.93 KB
- Dowód wpłaty opłaty w wysokości 107 zł (opłata rekrutacyjna: 85 zł + opłata za legitymację studencką: 22 zł) - nr konta 25 1020 2498 0000 8102 0167 2690.